Apartamenty w Chorwacji

Jakie są słynne plaże w Chorwacji? Przeczytaj nasz artykuł o najlepszych plaż w Chorwacji.

(0)
Czy podoba Wam się ten widok? Spokój i cisza!
Szukaj apartamenty

Kierunek plaża: Top 10 plaż w Chorwacji

Jedną z głównych atrakcji wakacji w Chorwacji są, naturalnie, jej cudowne plaże, wśród których napotykamy nieskończenie wiele możliwości. Kamieniste, skaliste, piaszczyste, rodzinne, romantyczne – wszystkie je znajdziecie w Chorwacji. Aby ułatwić Wam wybór, wyselekcjonowaliśmy dziesięć najlepszych, w przypadkowej kolejności:

Dubovica na Hvar – zdaniem niektórych, plaża idealna, zbudowana z pięknych kamieni i położona nad czystymi wodami południowego wybrzeża Hvar. Kamienna willa wychodząca na morze, idealny widok z lunchu w restauracji lub barze. Zaparkuj przy głównej drodze powyżej, a krótka wędrówka w dół z pewnością okaże się więcej niż tego warta.

 

Bačvice w Splicie – Najpopularniejsza piaszczysta plaża ze wszystkich w miastach Dalmacji, Bacvice to coś więcej niż plaża, to w Splicie instytucja. Jej płytkie i mające piaszczyste dno wody czynią ją idealną plażą rodzinną, a bary i restauracje w pobliżu sprawiają, że to świetna baza na cały dzień. Nie zdziwcie się, widząc dorosłych mężczyzn skaczących w powietrze, żeby utrzymać w górze małą piłkę – to unikatowy sport ze Splitu – Picigin.

 

Jerolim, Wyspy Paklińskie naprzeciwko miasta Hvar – nazwana przez CNN jedną z najlepszych plaż dla naturystów na świecie w 2011, niewielka wyspa Jerolim należąca do bajecznych Wysp Paklińskich nieopodal Hvar, to wyspa dwóch plaż. Plażę Amo, skierowaną w stronę Hvar, uzupełnia restauracja i cocktail bar, ale 50 metrów spacerem, po drugiej stronie, znajduje się Kordovon, plaża przyjazna naturystom i gejom, z ekspozycją artystyczną wśród drzew, wykonaną z kawałków drewna wyrzuconych przez morze.

 

Zlatni Rat na Brač – najkrócej mówiąc, najsłynniejsza plaża w Chorwacji. Położona blisko południowego kurortu Bol, plaża zmienia kształt w zależności od przypływu. O ile z lotu ptaka wygląda na piaszczystą, w rzeczywistości jest kamienista i latem wyposażona w mnóstwo udogodnień. Wspaniała opcja dla rodziny, jednak trzeba tam dotrzeć odpowiednio wcześnie!

 

Makarska Riviera – Jeden z najbardziej rozciągniętych łańcuchów plaż wybrzeża Adriatyku, znajdujący się po obu stronach kurortu Makarska, w którym trudno jest raczej wyróżnić poszczególne plaże. Przydatna aplikacja Makarska Beaches app pomoże Wam zawęzić wybór, który jest ogromny, od plaż rodzinnych do bardziej odludnych, romantycznych okolic.

 

Stiniva na Vis – Dla niektórych, Stiniva to idealna plaża dla Robinsona Crusoe, ukryta pośród tworzących wieże klifów w tym baśniowym miejscu na przepięknej wyspie Vis. Nie trzeba dłuższego komentarza…

 

Lokrum blisko Dubrownika – Dubrownik jest zapewne najsłynniejszym miastem turystycznym Chorwacji, jednak jego plaże nie dorównują majestatowi jego zabytkowych murów, więc wiele osób udaje się łodziami do Lokum, żeby popływać. Tamtejsze płaskie skały stanowią idealne miejsca do opalania się, a nieskazitelnie czyste wody są perfekcyjnym relaksem po pełnym wrażeń porannym zwiedzaniu Dubrownika.

 

Gustinja Bay, Rovinj – Mimo, iż plaże Dalmacji mogą być popularniejsze, na Istrii również jest doskonały wybór. Jedną z najlepszych opcji jest Zatoka Gustinja w pobliżu popularnego miasta Rovinj, stanowiąca zbiór plaż przyciąganych zarówno rodziny, jak i naturystów. Po prostu wybierz sobie miejsce i rozłóż ręcznik! Do zatoki dociera się pieszo, po krótkim spacerze od zaparkowanego samochodu.

 

Sveti Ivan, Lubenice na Cres – Cres to jeden z najważniejszych rezerwatów przyrody Chorwacji, jak również miejscem położenia cudownej plaży z dala od mas turystów. Lubenice, gdzie leży Sveti Ivan, zbudowano na klifie z kamienia i wykorzystywano onegdaj jako latarnię morską. Można dostać się tam łodzią, a miejscowość jest popularna wśród miłośników jachtów, których przyciągają jej piaszczyste brzegi i poczucie prywatności.

 

Stara Baška na Krk – Urokliwa plaża kamienista otoczona klifami, Stara Baska to popularna plaża dla naturystów, jak również rodzin, przyciągająca swoim spokojem I ciszą oraz niesamowitymi widokami. Popularne miejsce windsurfingu, zwłaszcza, kiedy wiej północny wiatr zwany "bura".

PREMIUM APARTAMENTY

Villa Elizabet (12 km od Porec)
Villa Elizabet (12 km od Porec)
Apartamenty Oklopčić - Čiovo
Apartamenty Oklopčić - Čiovo
Villa STINA - Seget Vranjica
Villa STINA - Seget Vranjica
Apartamenty Ivišić - Pakoštane
Apartamenty Ivišić - Pakoštane