Apartamenty w Chorwacji

Apartamenty w Północnej Dalmacji (Zadar i okolice). Zakwaterowanie do wynajęcia noclegi PSH Chorwacja.

(0)
Region Zadar
Szukaj apartamenty

Apartamenty Region Zadar

Kiedyś stolica Dalmacji z dziedzictwem sięgającym tysięcy lat, Zadar wraz z okolicami przeżywa obecnie renesans, gdyż region ten staje się coraz popularniejszym rejonem turystycznym dzięki rosnącemu znaczeniu lotniska w Zadarze. Wejście na rynek Ryanair w 2007 przekształciło lotnisko w ogromnej mierze i sprawiło, że w tej chwili obsługuje ono prawie 500 tysięcy pasażerów rocznie, głównie korzystających z linii Ryanair właśnie.

 

Spektakularna starówka Zadaru, wśród atrakcji której są m.in. niesamowite organy morskie, słynący jako najwspanialszy w Chorwacji zachód słońca oraz fascynujące Muzeum Szkła, stanowi główną atrakcję regionu, ale w pobliżu Zadaru znajdują się również fantastyczne wyspy, które też warto odwiedzić, a wśród nich Ist, VirUgljanPašmanSilba, Iž oraz Pag, miejsce powstawania światowej sławy sera Pag, jednej z kulinarnych atrakcji Chorwacji. Mając tyle wysp, Zadar jest popularnym regionem żeglarskim, więc nieprzypadkowo najważniejszy doroczny pokaz łodzi odbywa się właśnie tutaj, w Biograd na Moru, jedna z najpopularniejszych miejscowości na wybrzeżu.

 

Warto też udać się do Nin, prawdopodobnie miejsca położenia najmniejszej katedry świata, jak również domu Grzegorza z Ninu, którego słynna statua autorstwa Ivana Mestrovica w Splicie stanowi jeden z trzech pomników duchownego,  a, według legendy, dotknięcie dużego palca lewej stopy posągu ma zapewnić zdrowie i szczęście.

 

Zadar to region będący przyrodniczym rajem, a jedną z jego najważniejszych atrakcji przyrodniczych jest Park Narodowy Starigrad Paklenica, którego motto brzmi „tu, gdzie góry stykają się z morzem” i jest wskazówką dla jednego z najatrakcyjniejszych miejsc górskich wspinaczek w Chorwacji.

 

Jedną z wielu urokliwych miejscowości na wybrzeżu jest Pakoštane, które stało się znane na całym świecie w 2012 za sprawą uwolnienia chorwackiego bohatera wojennego, generała Ante Gotoviny, skazanego wcześniej przez Trybunał w Hadze – Gotovina spędził młodość w Pakoštane i ponownie tam zamieszkał po uwolnieniu.

 

Region Zadar otrzyma w 2015 połączenie hydroplanowe, co umożliwi turystom szybkie dotarcie do miejsc takich, jak Rab i Jelsa na Hvar, podczas, gdy miejscowości na stałym lądzie, jak Pula i Split, również będą dużo łatwiej dostępne.

 

Prywatne kwatery w północnej Dalmacji

W regionie Zadar jest mnóstwo prywatnych kwater na pobyt wakacyjny, zarówno dla szukających willi na wyspie, jak i luksusowego apartamentu w mieście. Wystarczy poszukać w bazie danych PSH Chorwacja, żeby znaleźć wiele kwater prywatnych dostosowanych do indywidualnych potrzeb.

Twój PSH - Twój Najprostszym sposobem na znalezienie apartamenty w regionie Zadar (Północna Dalmacja)!

AKTUALNIE WYBRANY REGION NA MAPIE

PREMIUM APARTAMENTY

Apartamenty Ivišić - Pakoštane
Apartamenty Ivišić - Pakoštane
Villa Elizabet (12 km od Porec)
Villa Elizabet (12 km od Porec)
Villa STINA - Seget Vranjica
Villa STINA - Seget Vranjica