Apartamenty w Chorwacji

Szukacie wyjątkowego miejsca na idealne wakacje w Chorwacji?

(0)
Czy podoba Wam się ten widok? Spokój i cisza!

Sensacje turystyczne Chorwacji

Chorwacja staje się obecnie jednym z najpopularniejszych celów turystyki w Europie i nietrudno zrozumieć dlaczego – m.in. dzięki niesamowitym miastom takim, jak SplitDubrovnikZadar, oraz Zagrzeb. Chociaż niezwykłość wymienionych miast nie budzi żadnych wątpliwości, Chorwacja oferuje znacznie więcej turystycznych sensacji, które są równie atrakcyjne i czynią wakacje w tym kraju doskonałym wyborem. Nie są one może aż tak sławne, jak Hvar czy Rovinj, ale mają równie bogatą historię, kulturę, architekturę i przyrodę.

 

Wszystkie te miejsca posiadają doskonałe opcje prywatnego zakwaterowania (apartamenty i pokoje, domki letnie i wille), co czyni je łatwo dostępnymi i komfortowymi miejscami wakacyjnego relaksu. W PSH Croatia oferujemy bogaty wybór nieruchomości w różnych kategoriach dostępnych do wynajęcia w tych wspaniałych miejscach, które tylko czekają, abyście je odkryli dla siebie.

 

Oto niektóre z tych mniej znanych atrakcji turystycznych Chorwacji, żebyście mieli próbkę tego, czego możecie tam oczekiwać:

 

Wyspa Silba

Niesamowita Silba położona jest w Archipelagu Zadar i jest wyspą idealną na rodzinne wakacje. Wyspa ma nieskazitelny charakter i oferuje wybór wielu piaszczystych i kamienistych plaż.

 

Na wyspie obowiązuje zakaz poruszania się samochodami, ale nie jest to powód do zmartwienia, ponieważ wszystkie atrakcje znajdują się dosłownie na wyciągnięcie ręki.

 

Apartamenty wyspa Silba - region Zadar

 

Wyspa Zlarin

Nazywana przez miejscowych złotą wyspą, Zlarin słynie z produkcji biżuterii z czerwonego koralu, który zbiera się w morzu wokół wyspy.

 

Ta niebiańska wyspa posiada mnóstwo innych atrakcji, jak chociażby nietknięta przyroda i piękne plaże, które zadowolą nawet najbardziej wybrednych turystów.

 

Apartamenty wyspa Zlarin - region Šibenik

 

Wyspa Iž

Idylliczna wyspa Iž zachowała swój charakter pomimo coraz liczniej odwiedzających Chorwację turystów, którzy uznają ją za prawdziwy klejnot w archipelagu Zadar.

 

Mali Iž, jedna z dwóch osad na wyspie, sprawia szczególnie imponujące wrażenie, dzięki swojej nietkniętej cywilizacją przyrodzie i wyjątkowo czystych plażach.

 

Apartamenty wyspa Iž - region Zadar

 

Wyspa Prvić

Wyspa Prvić to oaza spokoju odpowiednia dla tych turystów, którzy szukają nęcących zatoczek i izolacji od tłumów wypoczywających letników.

 

Na Prvić znajdują się dwie osady, obie posiadające wyjątkowe walory w zakresie znaczenia dla ochrony dziedzictwa kulturalnego. Jeżeli potrzebujecie odpoczynku i ucieczki od zgiełku życia codziennego, ta wyspa jest dla Was idealna.

 

Apartamenty wyspa Prvić - region Šibenik

 

Wyspy Kaprije i Žirje

Kaprije i Zirje to dwa klejnoty położone w archipelagu Šibenik oczekujące tylko na to, żebyście je odwiedzili.

 

Kaprije jest skarbnicą przyrodą i atrakcją dla miłośników wędrówek.

 

Z kolei Žirje jest idealna dla osób szukających smaku wiejskiego życia Dalmacji przy jednoczesnym relaksie nad morzem.

 

Apartamenty wyspy Kaprije & Žirje - region Šibenik

 

Wyspa Šolta

Šolta jest najprawdziwszym ukrytym klejnotem, a najlepsze w niej jest to, że leży w odległości zaledwie kursu promem ze Splitu. Tutaj można znaleźć azyl chroniący przed tłumami turystów wypoczywających na głównym lądzie i rozkoszować się lazurowym Adriatykiem, a następnie odwiedzić którąś ze znakomitych rodzinnych restauracji i spróbować lokalnych specjałów.

 

Jeśli szukacie autentycznie dalmackich przeżyć, ta wyspa jest w sam raz dla Was.

 

Apartamenty wyspa Šolta - region Split

 

Wyspa Lastovo

Wyspa Lastovo to raj dla miłośników przyrody. Pokryta jest lasami, posiada spektakularną linię brzegową i stanowi esencję nienaruszonej przyrody.

 

Powyższe fakty nie podlegają dyskusji i w ich uznaniu na wyspie znajduje się jeden z chorwackich parków przyrody. Jeżeli chcecie wybrać się na Lastovo, koniecznie spróbujcie Maraštiny, będącego lokalnym specjałem białego, wytrawnego wina.

 

Apartamenty wyspa Lastovo - region Dubrovnik

 

Vis i Komiža

Najlepszą plażą Europy na rok 2016 jest Stiniva, położona na Vis, którą musicie koniecznie dodać do swojej listy miejsc do odwiedzenia.

 

Ale Vis to nie tylko Stiniva i słynie ze swojej tradycyjnej dalmackiej architektury i wszechobecnego piękna przyrody.

 

Wyspa posiada dwie główne miejscowości, miasto Vis oraz Komiža, które położone jest bardzo blisko niesamowitej, błękitnej groty Biševo.

 

Apartamenty wyspa Vis - region Split

 

Dugi otok

Zaskakujące, jak niewielu turystów dociera do Dugiego Otoku, biorąc pod uwagę, jaką liczbę atrakcji oferuje ta wyspa.

 

Park przyrody Telašćica oraz chorwackie Karaiby, Plaża Sakarun, to miejsca, których nie wolno przegapić, ale nie tylko one stanowią turystyczne atrakcje, bo znajdziemy tu również latarnie morską Veli Rat, jaskinię Strasna Pec i liczne trasy rowerowe i szlaki pieszych wędrówek. Dugi Otok ma coś ciekawego dla każdego turysty.

 

Apartamenty Dugi Otok - region Zadar

 

Wyspy Ist i Molat

Jeżeli szukacie ucieczki od zgiełku miejskiego życia i chcecie nacieszyć się spokojem, żadne miejsce nie zaoferuje Wam wspanialszego azylu ciszy i relaksu niż wyspy Ist i Molat.

 

Są położone obok siebie, a jednym z najlepszych sposobów odkrywania ich bogactw jest wyprawa niewielką łodzią po odludnych zatoczkach, pośród których z pewnością znajdziecie kawałek raju dla siebie.

 

Apartamenty wyspy Ist & Molat - region Zadar

 

 

You like it? Follow us on Facebook :)