Apartamenty w Chorwacji

Apartamenty w Istrii. Zakwaterowanie do wynajęcia noclegi PSH Chorwacja.

(0)
Istria
Szukaj apartamenty

Apartamenty Istria

W Chorwacji, nie ma drugiego takiego regionu, jak Istria, a odwiedzający czują tę różnicę zaraz po przyjeździe. Bogata historia i związki z Włochami pomagają w zrozumieniu tego poczucia niezależności, które dominuje na półwyspie, znanym jako jedno z najbardziej liberalnych miejsc w kraju.

 

Jest tutaj tyle do zobaczenia! Mało jest bardziej imponujących miejsc niż Amfiteatr w Pula, szósty największy amfiteatr rzymski na świecie, ale również jedna z najnowocześniejszych sal koncertowych, będąca miejscem ważnych festiwali rockowych, a nawet spotkań hokeja na lodzie. Innowacyjne wykorzystanie dziedzictwa historycznego dla współczesnej turystyki to również fantastyczny projekt Lighting Giants, który zmienił horyzont miejski kolorowymi dźwigami stoczni Uljanik. Nieopodal Puli znajduje się Fažana, do której można dostać się morzem z malowniczych Wysp Brijuni, na których można zobaczyć zebry, a nawet słonia, pozostałości po dawnej siedzibie prezydenta Tito.

 

Istria jest pełna tradycyjnych miast z kamienia, których najciekawszym przykładem jest prawdopodobnie leżące na wybrzeżu Rovinj, wychodzące wprost na Adriatyk, ze swoimi zatłoczonymi uliczkami, kryjącymi tajemnice bogatej, kilkusetletniej historii. W przeciwieństwie do położonej dalej na południe Dalmacji, spora część turystyki Istrii koncentruje się w głębi lądu, a wśród kilkunastu położonych na wzgórzach miejscowości o niemal magicznym uroku, znajdziemy m.in. Motovun, będący miejscem dorocznego festiwalu filmowego, którego restauracje chlubią się jedną z głównych specjalności kulinarnych regionu – truflami.

 

Bogatej tradycji kulinarnej Istrii nie ustępują jej wina, a producenci win z Istrii osiągnęli znaczące sukcesy w promowaniu swoich lokalnych win. Najsłynniejsze z wartych spróbowania to białe- Malvazija i czerwone - Teran.

 

Istria jest również rajem dla miłośników turystyki aktywnej, z rosnącą popularnością sportów rowerowych w głębi lądu, podczas, gdy miejscowości takie, jak Umag znane są z międzynarodowych turniejów tenisowych i oferują szeroki wachlarz propozycji sportowych, świetnie uzupełniających ich turystyczną ofertę.

 

Prywatne kwatery na Istrii

Istria oferuje mnóstwo prywatnych kwater, z szeroką gamą kamiennych willi i nowoczesnych apartamentów do wyboru, z których wiele posiada baseny, ponieważ turyści wolą niekiedy zatrzymać się w położonych w pewnej odległości od morza miastach w głębi lądu. Zapraszamy do zapoznania się z doskonałą ofertą kwater prywatnych PSH Chorwacja, z której z pewnością wybierzecie swoją idealną bazę na Istrii.

Twój PSH - Twój Najprostszym sposobem na znalezienie apartamenty w regionie Istria!

REKLAMY SPONSOROWANE W REGIONIE

ISTRIA - LISTA MIEJSC TURYSTYCZNYCH

kwatery prywatne Istria | apartamenty | pokoje | domy wakacyjne w Istrii

PREMIUM APARTAMENTY

Apartamenty Ivišić - Pakoštane
Apartamenty Ivišić - Pakoštane
Villa Elizabet (12 km od Porec)
Villa Elizabet (12 km od Porec)
Villa STINA - Seget Vranjica
Villa STINA - Seget Vranjica