Apartamenty w Chorwacji

Co robić w Chorwacji w 2017 roku? Gdzie iść i co zobaczyć? Co jeść i pić? Gdzie zarezerwować nocleg?

(0)
Czy podoba Wam się ten widok? Spokój i cisza!
Szukaj apartamenty

Dlaczego Chorwacja jest najatrakcyjniejszym miejscem na wakacje w 2017 roku?

Podróż do Chorwacji nigdy nie była tak atrakcyjna, jak jest teraz i wydaje się, że światowe media zgadzają się z tym. Jako cel podróży i miejsce wypoczynku czytelnicy magazynów wskazują Chorwację - najbardziej obiecujący turystycznie kraj roku 2016, miasto Zadar - najlepsze europejskie miejsce turystyczne, a oszałamiająca Stiniva - najlepsza plaża w Europie.

Zadar

 

Światowe pragnienie Chorwacji będzie kontynuowane w 2017 roku i wygląda tak, jakby łamało wszystkie rekordy ustanowione w 2016 roku w większej, niż kiedykolwiek wcześniej, liczbie lotów do kraju i ofercie turystycznej, która wykracza poza tradycyjny sezon letni. To nasuwa następne pytanie.

 

Co można robić w Chorwacji w 2017 roku?

Osoby odwiedzające po raz pierwszy Chorwację powinny bezwzględnie zacząć od miejsc, które uczyniły z Chorwacji światową gwiazdę, to jest Dubrownik, Split, Zadar i Hvar . W rzeczywistości całe wybrzeże Adriatyku z jego olśniewającymi wyspami i krystalicznie czystym morzem uwiedzie cię i spowoduje, że będziesz tam wracać wiele razy. Mając to na uwadze, należy również odwiedzić Šibenik, Opatiję oraz wzniosłości Riwiery Makarskiej z dziewiczymi kamienistymi plażami. Jeśli chodzi o wyspy, nie przegap Brač, Vis, Mljet i złotej wyspy Krk.

Krystalicznie czyste morze, Dugi otok, Chorwacja

 

Stolicą jedzenia i wina Chorwacji jest bez wątpienia IstriaZwycięzca 2016 r. Flos Olei najlepszego regionu świata oliwy z oliwek, ma nie tylko najlepszą oliwę z oliwek, ale wspaniałe wina, z wyróżnionym Malvasia oraz innowacyjne restauracje, gdzie można znaleźć bardzo poszukiwane tartufi bianco (białe trufle). Ponadto Istria jest usiana uroczymi wzgórzami średniowiecznych miast, takich jak Buzet i Groznjan oraz zabytkowymi miastami nadmorskimi, takimi jak Rovinj, Pula i Novigrad, które z pewnością was zachwycą.

Oliwa z oliwek w Chorwacji, fot Croatia.hr

 

Jeśli chcesz odwiedzić więcej atrakcji przyrodniczych, możesz zwiedzić jeden z 8 Parków Narodowych Chorwacji. Nie można pominąć magicznego Parku Narodowego z Jeziorami Plitvickimi znajdującego się na liście UNESCO, z 16 połączonymi ze sobą jeziorami wraz z wodospadami Krka, wysp Kornati i Parku Narodowego Paklenica. Te parki narodowe zabiorą Cię od morza aż do strzelistych gór i zapewnią mnóstwo atrakcji miłośnikom aktywnego wypoczynku.

 

Podczas, gdy większość aktywności turystycznej koncentruje się przede wszystkim na wybrzeżu Chorwacji, nastąpił znaczny wzrost i zainteresowanie ze strony wymagających turystów, kontynentalną częścią Chorwacji. Zacznij od Zagrzebia z unikalnymi muzeami, modnymi kawiarenkami i z jednym z najlepszych bożonarodzeniowych jarmarków w Europie. Oprócz stolicy są jeszcze inne imponujące miejsca turystyczne, które obejmują wzgórza Zagorje i jego liczne uzdrowiska termalne, barokowe miasto Varaždin oraz górzysty region Gorski Kotar.

Varaždin, fot Croatia.hr

 

Gastronomii Zagorje

 

Gdzie znaleźć zakwaterowanie w Chorwacji?

Chorwacja to kraj różnorodności z unikalnymi regionami, które oferują coś smakoszom, miłośnikom historii, miłośnikom przyrody oraz tym, którzy po prostu kochają relaks w promieniach słońca nad morzem. Gdy już wybrałeś swojej chorwackie miejsce turystyczne na 2017 r., będziesz potrzebować zakwaterowania. Skontaktuj się z nami na PSH Chorwacja, abyśmy mogli Ci pomóc w znalezieniu doskonałego apartamentu, willi lub domu na Twoje najlepsze chorwackie wakacje.

PREMIUM APARTAMENTY

Apartamenty Ivišić - Pakoštane
Apartamenty Ivišić - Pakoštane
Apartamenty Oklopčić - Čiovo
Apartamenty Oklopčić - Čiovo