Apartamenty w Chorwacji

Apartamenty w Korčula, wyspa Korčula. Zakwaterowanie do wynajęcia noclegi PSH Chorwacja.

(0)
Wyspa Korčula - Korčula
Szukaj apartamenty

Apartamenty Wyspa Korčula - Korčula

O ile zabytkowe miasto Dubrownik możemy uważać za najsłynniejsze w Chorwacji, dla niektórych stare miasto Korčula jest ładniejsze. Położone na zachodnim cyplu wyspy o tej samej nazwie, zabytkowe miasto Korcula można obejść w kilkanaście minut, jednak jego atutem jest przytulna atmosfera, a wyspy, wraz z Półwyspem Pelješac od frontu raczą nas malowniczym widokiem, który można podziwiać m.in. z jednej z licznych kafejek.

 

Jest to także rodzinna miejscowość najsłynniejszego podróżnika w historii, Marko Polo, podziwiając zaś widok z jego domu i zwiedzając jego muzeum, trudno zrozumieć, dlaczego w ogóle zdecydował się stąd wyjechać.

 

Pierwszymi mieszkańcami tych stron byli Ilirowie, ale około 2400 lat temu przybyli tu starożytni Grecy, a kamienna tablica zwana „Psephismem z Lombardy” uważana jest za najstarszy tego rodzaju dokument pisany na wybrzeżu Adriatyku i można ją podziwiać Miejskim Muzeum w Korčula.

 

Blisko starego miasta jest przystań promowa, z regularnymi połączeniami do Orebić na Pelješac, a dzięki połączeniu lądowemu w zasięgu jest również Dubrownik, natomiast Split można odwiedzić dzięki kursującemu codziennie katamaranowi.

 

Wyspa Korčula słynie ze swoich białych win, a na starówce znajduje się kilka doskonałych restauracji, w których można zakosztować m.in. najsłynniejszych dwóch, czyli Pošip i Grk. Pošip to bardziej uniwersalna odmiana białego grona z Dalmacji, której najlepsze wina pochodzą z wysp, podczas, gdy Grk rośnie jedynie na piaszczystej glebie w okolicy gminy Lumbarda.

 

Prywatne kwatery w Korčuli (na wyspie Korčula)

W mieście Korčula jest szeroki wybór kwater prywatnych; niektórzy turyści preferują przerobione apartamenty z kamienia na starym mieście, a inni szukają willi i apartamentów bliżej wybrzeża. Przejrzyjcie ofertę PSH Chorwacja poniżej. 

Twój PSH - Twój Najprostszym sposobem na znalezienie apartamenty w Korčula!

REKLAMY SPONSOROWANE W REGIONIE

w Korčula apartamenty

kwatery prywatne Wyspa Korčula - Korčula | apartamenty | pokoje | domy wakacyjne w Korčula

Obecnie nie ma żadnych obiektów w Korčula. Możesz użyć pola wyszukiwania, aby znaleźć nocleg w okolicy.


Dlaczego wakacje w Chorwacji?

Czy planujecie wakacje w Chorwacji? Szukacie ciszy i spokoju w Chorwacji? W takim razie przeczytajcie nasz artykuł Odkryj Chorwację. Chcecie poznać najciekawsze wyspy do odwiedzenia w Chorwacji? Chorwacja stała się turystyczną sensacją ostatnich lat, z coraz większą liczbą odwiedzających, którzy decydują się spędzić swoje wakacje i odwiedzić ponad 1000 wysp Chorwacji, jej urokliwe miasta i urzekające wybrzeże.

Chcecie poznać najlepsze miejsca do zwiedzenia w Chorwacji? Wybierajcie między Splitem, Dubrownikiem, Zagrzebiem i najlepszym miejsce na wakacje roku 2016 – Zadarem – lista wspaniałych miast i miasteczek nie ma końca.

Chcecie uzyskać więcej informacji o najlepszych plażach Chorwacji? Zlatni Rat na Brač, Sakarun na Dugi otok i Stiniva wybrana najlepszą plażą Europy w 2016 na Vis to tylko kilka z zapierających dech plaż, które znajdziecie w Chorwacji.

A może interesuje Was turystyka rowerowa w Chorwacji? Tutaj w PSH Chorwacja możemy odpowiedzieć na wszystkie Wasze pytania i pomóc Wam znaleźć najlepsze prywatne zakwaterowanie na Wasze wakacje w Korčula.

PREMIUM APARTAMENTY

Apartamenty Ivišić - Pakoštane
Apartamenty Ivišić - Pakoštane
Villa Elizabet (12 km od Porec)
Villa Elizabet (12 km od Porec)
Villa STINA - Seget Vranjica
Villa STINA - Seget Vranjica